Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Astaksantyna AstaPure - sekrety produkcji najsilniejszego antyoksydanta

Astaksantyna AstaPure - sekrety produkcji najsilniejszego antyoksydanta
kwiecień 23, 2020 1 Komentarzy

Astaksantyna AstaPure - sekrety produkcji najsilniejszego antyoksydanta

Drodzy czytelnicy, dzisiaj będę polecać, zachwalać i rekomendować. I wyjaśnię dlaczego śmiem to robić :) Z radością donoszę, że preparat Astaksantyna AstaPure firmy Igennus jest już dostępny w Polsce (do kupienia tu: Astaksantyna AstaPure).

Dlaczego jestem tym tak podekscytowana?
 
Jak chyba wiecie :) jestem ambasadorem i konsultantem naukowym. Igennus w Polsce to moje "dziecko" :) Moja wspólna historia z Igennusem rozpoczęła się od moich własnych problemów zdrowotnych i odkrycia tej angielskiej firmy jako producenta unikatowego preparatu z czystym EPA, który doskonale sprawdził się najpierw dla mnie samej, a potem dla kolejnych osób, które "zarażałam tym preparatem". Obecnie Igennus produkuje nie tylko preparaty z czystym EPA i generalnie kwasami omega (mamy tu do wyboru różne produkty dobierane do indywidualnych potrzeb organizmu), ale również preparaty zawierające inne bardzo pożyteczne substancje takie, jak chociażby kurkumina, witamina D3 czy koenzym Q10.

Jest wiele powodów, dla których tak cenię produkty firmy Igennus i zespół ludzi, który nad nimi pracuje. Najwyższa jakość składników użytych w produktach i produktów końcowych. Rzetelna i przejrzysta informacja - Igennus nie zataja rzeczywistego składu swoich produktów, pochodzenia składników, czy sposobu produkcji. Uzasadniony skład i formy składników - Igennus projektuje swoje suplementy w oparciu o aktualną wiedzę, o wyniki najnowszych badań naukowych i medycznych badań klinicznych. A do tego zespół Igennus to fachowcy i równocześnie pasjonaci - zawsze służą gruntowną wiedzą i bardzo cenię sobie dyskusje z nimi. To, co robią, robią nie bez powodu. To wszystko sprawia, że produkty tej firmy są skuteczne i bezpieczne. I nie ukrywam, że z mojej szafki kuchennej z środkami "leczniczymi", preparaty Igennusa wręcz wypadają, używane codziennie :)
Do niedawna musiałam odsyłać pytających o astaksantynę do poszukiwań preparatu firmy Cyanotech z Hawajów, producenta Bioastinu - wiarygodnej firmy od lat zajmującej się produkcją i godnej zaufania jeśli chodzi o jakość produktu.

A teraz już nie muszę :) Astaksantyna AstaPure nie tylko w niczym nie ustępuję produktowi tego lidera ale również cechuje się unikatowymi zaletami, którymi go przewyższa.
 
Oprócz oczywistych zalet samej astaksantyny, jak i ekstraktu AstaPure, o których będę jeszcze pisała w innych postach, żeby Was nie zamęczyć długością niniejszego ;) - na szczególną uwagę zasługuje system hodowli alg Haematococcus pluvialis (H. pluvialis), z których pozyskiwany jest ekstrakt AstaPure.
Jest dla mnie osobiście tym bardziej interesujący i wprawia mnie w zachwyt i w ekscytację, bo sama zajmuje się hodowlą roślin in vitro, w warunkach sterylnych.

Właśnie w takich warunkach hodowane są algi do produkcji AstaPure. W sterylnych, laboratoryjnych warunkach, a jednocześnie w naturalnym świetle, na słońcu. Dzięki zastosowaniu sterylnych warunków algi są całkowicie wolne od zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska zarówno chemicznych, jak i biologicznych. W tym systemie algi są hodowane w specjalnych zamkniętych rurkach i dzięki temu są nie tylko bezpieczne i wolne od zanieczyszczeń, ale również warunki hodowli mogą być w pełni kontrolowane. W otwartym systemie, w hodowlach w których zbiorniki są całkowicie otwarte bardzo trudno kontrolować warunki, algi są narażone na zanieczyszczenia powietrza, czy choćby zanieczyszczenia i infekcje przenoszone przez ptaki i inne zwierzęta. Producenci stosujący systemy otwarte podają, że ich hodowle są zlokalizowane na idealnie czystych terenach, wolnych od zanieczyszczeń pochodzących z przemysłu, czy rolnictwa. To jednak ciągle nie zabezpiecza przed zanieczyszczeniami, których źródłem są zwierzęta, w szczególności ptaki. W przypadku systemów otwartych istnieje konieczność poddania produktu końcowego dodatkowej obróbce mającej na celu pozbycie się zanieczyszczeń, a to obniża wartość produktu i jego aktywność.
 
To, że w zamkniętym systemie warunki są w pełni kontrolowalne, w przeciwieństwie do otwartych, jest nie bez znaczenia również. Astaksantyna jest produkowana przez algi H. pluvialis w bardzo specjalnych warunkach. Astaksantyna oraz inne karotenoidy obecne w AstaPure z H. pluvialis (w tym znana Wam zapewne luteina) nadają algom charakterystyczne różowo-czerwone zabarwienie. Jednak H. pluvialis w normalnych, optymalnych warunkach jest zieloną algą. Produkcja astaksantyny i innych karotenoidów ma miejsce w warunkach niesprzyjających, stresowych takich, jak ostre słońce czy niedobór substancji odżywczych. Tylko w zamkniętym systemie jesteśmy w stanie w pełni kontrolować warunki i sterować nimi tak, by algi produkowały najefektywniej najlepszej jakości karotenoidy. Produkcja H. pluvialis, z których uzyskiwany jest Asta Pure ma miejsce na pustyni Arava, na południu Izraela, gdzie panują idealne warunki świetlne dla tego gatunku. Algatech, producent ekstraktu AstaPure, wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania, ich system produkcyjny to rezultat wieloletnich badań naukowych, dzięki którym wyselekcjonowano najlepsze linie komórkowe dające najlepszej jakości algi (nie ma to nic wspólnego z modyfikacjami genetycznymi - wyłącznie selekcja!) oraz opracowano system efektywny, przyjazny dla środowiska i relatywnie tani dzięki pełnej automatyzacji. Operacja Algatech na pustyni Arava to prawdziwie 21-szy wiek w produkcji roślin.

Komentarz (01)

  • Avatar
    Paweł
    wrz 6, 2020

    Czy w firmie Igennus jest możliwość zakupienia suszonych alg haematococcus pluvialis bez ich ekstrakcji? Interesuje mnie sam susz, a nie ekstrakt. Wszędzie można kupić produkt z ekstrakcją, a samego suszu brak. Proszę o informację na email czy jest możliwość zakupienia takiego produktu i po jakiej cenie. Z góry dziękuję.

Zostaw komentarz

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.