Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Wegańska Witamina D3 1000IU.

Cena: 89,90 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 89,90 zł

Cholekalcyferol z alg, 365 tabletek

Doskonały: w codziennej suplementacji witaminy D3 u dzieci i dorosłych przez cały rok, odpowiedni dla wegan

Cholekalcyferol to najbardziej biologicznie aktywna forma witaminy D, która jest łatwo wchłaniana w układzie pokarmowym i efektywnie transportowana do krwiobiegu. Mała, łatwa do połknięcia tabletka zawiera 1000IU cholekalcyferolu pochodzenia roślinnego. W opakowaniu 365 tabletek na cały rok. Gwarantowana najwyższa jakość produktu - certyfikat GMP.

Ilość: 365 tabletek

Kupuj taniej w OUTLET

Sprawdź warunki PROGRAMU RABATOWEGO

Ilość

 

Bezpieczne zakupy

 

Dostawa na terenie całej Polski, od 299 zł GRATIS

 

14 dni na zwrot

Preparat Wegańska witamina D3 1000IU należący do serii produktów Pure Essentials to najbardziej biologicznie aktywna forma witaminy D, która jest łatwo wchłaniana w układzie pokarmowym i efektywnie transportowana do krwiobiegu. Jedna mała tabletka dostarcza 1000IU witaminy D3. Zbyt wysokie dawki witaminy D3, przewyższające zapotrzebowanie organizmu, mogą zaburzać delikatną równowagę pomiędzy wapniem, a witaminą D w naszym organizmie. Z tego powodu, wyższe dawki witaminy D3 powinny być stosowane jedynie przez krótki okres, jeśli to konieczne.

Cholekalcyferol a ergokalcyferol

Większość suplementów z witaminą D dla wegan zawiera ergokalcyferol (witamina D2). Ergokalcyferol naturalnie występuje w organizmach roślinnych, cechuje się niższym powinowactwem do białka wiążącego witaminę D w naszym organizmie w porównaniu do cholekalcyferolu. Cholekalcyferol jest wytwarzany w organizmach zwierzęcych, w tym w organizmie człowieka i jest lepiej rozpoznawalny i przyswajalny przez nasz organizm niż ergokalcyferol. Suplementy z cholekalcyferolem skuteczniej przywracają prawidłowy poziom witaminy D3 w krwi w porównaniu z suplementami z ergokalcyferolem.

Porosty, jako jedne z nielicznych wśród organizmów roślinnych, podobnie jak zwierzęta wytwarzają witaminę D3 w postaci cholekalcyferolu.

Wegański suplement z witaminą D3 zawiera więc w pełni bio-aktywną formę tej witaminy.

Wskazania

Witamina D3 syntetyzowana jest w naszej skórze z cholesterolu w wyniku ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Dostępność odpowiedniej ilości słońca w naszej strefie klimatycznej jest przez większość roku niewystarczająca. Z tego powodu jesteśmy narażeni na niedobór tej ważnej witaminy. Dlatego odpowiednia suplementacja jest niezbędna alby zapewnić nam stały optymalny poziom witaminy D3 przez cały rok.


Ponieważ witamina D3 należy do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, nasz organizm ma trudność pozbycia się jej, jeśli jest zażywana w zbyt wysokiej dawce (w przeciwieństwie do witamin rozpuszczalnych w wodzie). Nadmiar witaminy D3 jest zamieniany przez wątrobę do formy pro-hormonu, kalcifediolu, który może spowodować nadmiernie podwyższenie poziomu wapnia w krwi, hiperkalcemię, zagrażające naszemu zdrowiu. Dlatego niezwykle ważne jest, by witamina D3 była suplementowana w odpowiedniej dawce. Zapobiega to potencjalnym problemom zdrowotnym towarzyszącym zbyt wysokim poziomem wapnia, spowodowanym regularnym zażywaniem zbyt wysokich dawek witaminy D3.

Dlaczego w postaci tabletki

Wegańska witamina D3 1000IU ma postać niewielkiej tabletki, łatwej do połknięcia. Badania pokazują, że suplementy z witaminą D3 w formie olejowej oraz w formie proszku (tabletka lub kapsułka) cechują się podobną biodostępnością u zdrowych osób. Jednak w niektórych przypadkach, np. u osób cierpiących na mukowiscydozę, suplementacja preparatami w formie proszku szybciej i w większym stopniu zwiększa poziom 25(OH)D w krwi w porównaniu z formami olejowymi. Ponadto, kapsułki z witaminą w formie olejowej lub w formie proszku, z reguły zawierają żelatynę bydlęcą, która z różnych powodów może być przeciwskazana u niektórych osób lub nie jest akceptowana przez niektóre osoby (wegetarianie). Z tego powodu tabletka jest bardziej uniwersalną i skuteczniejszą formą niż kapsułka. Warunkiem skuteczności suplementacji zarówno preparatami w formie proszku, jak i olejowej jest zażywanie ich wraz z jedzeniem, w celu zapewnienia optymalnego wchłaniania.

Witamina D3 a zdrowie*

  • pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu
  • pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi
  • pomaga w utrzymaniu zdrowych kości
  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni
  • pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów
  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego
  • bierze udział w procesie podziału komórek

*Oświadczenia zdrowotne

Składniki: substancje wypełniające: maltodekstryna, celuloza mikrokrystaliczna; witamina D (cholekalcyferol pochodzenia roślinnego, z alg); substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych; emulgatory: hydroksypropylometyloceluloza, glicerol.

Porcja dzienna  (1 tabl.)                                        

Zawartość  

RWS*

Kalorie 0,31 kcal                     **
Tłuszcz ogółem 0 mg **
Białko 0 mg **
Węglowodany 70 mg **
       z czego cukry 10 mg **
Witamina D (cholekalcyferol z alg) 1000IU (25 μg) 500%

*Referencyjna Wartość Spożycia
**brak ustalenia Referencyjnej Wartości SpożyciaDawkowanie:

  • dzieci powyżej 6 roku życia - 1 tabletka dziennie 
  • dorośli - 1 do 2 tabletek dziennie w regularnej suplementacji
  • przy wyższym zapotrzebowaniu dorośli - 3-4 tabletek dziennie okresowo

Nie zaleca się przekraczania wskazanych dawek bez konsultacji z lekarzem lub terapeutą. Wegańska witamina D3 1000IU powinna być zażywana z jedzeniem dla zapewnienia optymalnego wchłaniania. Suplement diety nie może być substytutem zróżnicowanej diety.

Jeśli nie wiesz jaki suplement Igennus wybrać i jak go stosować, możesz skorzystać z konsultacji udzielanych przez dr Izabelę Dobrowolską, dietetyka, konsultanta naukowego firmy Igennus w Polsce i doktora nauk biologicznych.

Konsultacja dotycząca doboru suplementów Igennus - telefoniczna - 15 minut - 0 zł

W celu umówienia się na konsultację zadzwoń pod nr 507 170 094.

Dodaj recenzję

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

Zobacz także

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.