Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Witamina D3 2000IU.

Cena: 56,36 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 56,36 zł

2000IU cholekalcyferolu z lanoliny, 365 tabletek, optymalna dzienna dawka witaminy D3 na cały rok

Doskonała: w codziennej suplementacji witaminy D3 u dzieci i dorosłych przez cały rok

Cholekalcyferol to najbardziej biologicznie aktywna forma witaminy D, która jest łatwo wchłaniana w układzie pokarmowym i efektywnie transportowana do krwiobiegu. Jedna mała tabletka dostarcza 2000IU witaminy D3, czyli dawkę odpowiednią do suplementacji przez cały rok. Gwarantowana najwyższa jakość produktu - certyfikat GMP.

Ilość: 365 tabletek

Kupuj taniej w OUTLET

Sprawdź warunki PROGRAMU RABATOWEGO

Ilość

 

Bezpieczne zakupy

 

Dostawa na terenie całej Polski, od 299 zł GRATIS

 

14 dni na zwrot

Zbyt wysokie dawki witaminy D3, przewyższające zapotrzebowanie organizmu, mogą zaburzać delikatną równowagę pomiędzy wapniem, a witaminą D w naszym organizmie. Z tego powodu, wyższe dawki witaminy D3 powinny być stosowane jedynie przez krótki okres, jeśli to konieczne.

Więcej informacji w artykule na naszym blogu: WITAMINA D3 - DLACZEGO WIĘCEJ NIE ZNACZY LEPIEJ

Wskazania

Witamina D3 syntetyzowana jest w naszej skórze z cholesterolu w wyniku ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Dostępność odpowiedniej ilości słońca w naszej strefie klimatycznej jest przez większość roku niewystarczająca. Z tego powodu jesteśmy narażeni na niedobór tej ważnej witaminy. Dlatego odpowiednia suplementacja jest niezbędna alby zapewnić nam stały optymalny poziom witaminy D3 przez cały rok.

Witamina D jest dostępna na rynku jako suplement w dwóch formach - witaminy D2 i D3. Witamina D3, cholekalcyferol, jest najbardziej biologicznie aktywną formą, szybko wchłanianą i łatwo spożytkowywaną przez nasz organizm.
Ponieważ należy ona do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, nasz organizm ma trudność pozbycia się jej, jeśli jest zażywana w zbyt wysokiej dawce (w przeciwieństwie do witamin rozpuszczalnych w wodzie). Nadmiar witaminy D3 jest zamieniany przez wątrobę do formy pro-hormonu, kalcifediolu, który może spowodować nadmiernie podwyższenie poziomu wapnia w krwi, hiperkalcemię, zagrażające naszemu zdrowiu. Dlatego niezwykle ważne jest, by witamina D3 była suplementowana w odpowiedniej dawce. 2000IU uważane jest za dawkę optymalną, zapewniającą utrzymanie idealnego stosunku witaminy D3 do wapnia. Zapobiega to potencjalnym problemom zdrowotnym towarzyszącym zbyt wysokim poziomem wapnia, spowodowanym regularnym zażywaniem zbyt wysokich dawek witaminy D3.

Ze względu na klimat, w jakim mieszkamy oraz to, że produkcja witaminy D3 w naszym organizmie zależy od bardzo wielu czynników zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych zaleca się, by suplementację dawką witaminy D3 2000IU stosować przez cały rok, również w okresie letnim. Pozwala to utrzymać witaminę D3 na odpowiednim stabilnym poziomie bez konieczności stosowania wyższych dawek. 

Więcej informacji w artykule na naszym blogu:CZY LATEM KONIECZNA JEST SUPLEMENTACJA WITAMINY D3?

Dlaczego w postaci tabletki

Witamina D3 2000IU ma postać niewielkiej tabletki, łatwej do połknięcia. Badania pokazują, że suplementy z witaminą D3 w formie olejowej oraz w formie proszku (tabletka lub kapsułka) cechują się podobną biodostępnością u zdrowych osób. Jednak w niektórych przypadkach, np. u osób cierpiących na mukowiscydozę, suplementacja preparatami w formie proszku szybciej i w większym stopniu zwiększa poziom 25(OH)D w krwi w porównaniu z formami olejowymi. Ponadto, kapsułki z witaminą w formie olejowej lub w formie proszku, z reguły zawierają żelatynę bydlęcą, która z różnych powodów może być przeciwskazana u niektórych osób lub nie jest akceptowana przez niektóre osoby (wegetarianie). Z tego powodu tabletka jest bardziej uniwersalną i skuteczniejszą formą niż kapsułka. Warunkiem skuteczności suplementacji zarówno preparatami w formie proszku, jak i olejowej jest zażywanie ich wraz z jedzeniem, w celu zapewnienia optymalnego wchłaniania.

Witamina D3 a zdrowie*

  • pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu
  • pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi
  • pomaga w utrzymaniu zdrowych kości
  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni
  • pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów
  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego
  • bierze udział w procesie podziału komórek

*Oświadczenia zdrowotne

Składniki: substancje wypełniające: maltodekstryna, celuloza mikrokrystaliczna, witamina D (cholekalcyferol) z lanoliny; substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, glicerol; emulgatory: hydroksypropylmetyloceluloza.

Porcja dzienna (1 tabl.)

Zawartość

RWS*

Kalorie 0,9 kcal **
Tłuszcz 0 mg **
Białko 0 mg **
Węglowodany 224 mg **
      z czego cukry 0,02 mg **
Witamina D (cholekalcyferol) 2000IU (50 µg) 1000%

*Referencyjna Wartość Spożycia
**brak ustalenia Referencyjnej Wartości Spożycia

Dawkowanie:

  • dorośli i dzieci od 11 roku życia: 1 tabletka dziennie

Preparat Witamina D3 2000IU powinien być zażywany w trakcie posiłku. Dawka 1 tabletka dziennie może być stosowana przez cały rok. W sytuacjach, gdy zapotrzebowanie na witaminę D3 jest szczególnie wysokie można na krótki czas zwiększyć dzienną dawkę do 2-3 tabletek na dzień. Nie należy przekraczać zalecanej dawki bez konsultacji z lekarzem lub terapeutą. Suplement diety nie może być substytutem zróżnicowanej diety.

Odpowiedni dla wegetarian.

Jeśli nie wiesz jaki suplement Igennus wybrać i jak go stosować, możesz skorzystać z konsultacji udzielanych przez dr Izabelę Dobrowolską, dietetyka, konsultanta naukowego firmy Igennus w Polsce i doktora nauk biologicznych.

Konsultacja dotycząca doboru suplementów Igennus - telefoniczna - 15 minut - 0 zł

W celu umówienia się na konsultację zadzwoń pod nr 507 170 094.

Dodaj recenzję

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

Zobacz także

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.