Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Wegańskie Omega-3 z Astaksantyną

Cena: 83,47 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 83,47 zł

Naturalne wegańskie kwasy omega-3 z alg plus astaksantyna AstaPure z mikroalg Haematococcus pluvialis

Doskonały: w codziennej suplementacji, w każdym wieku, odpowiednie dla wegan

Preparat dostarcza DHA i EPA w stosunku 2:1. Uzyskiwany z alg, ceniony przez wegan i osoby poszukujące alternatywnych dla oleju rybnego źródeł aktywnych omega-3. Algi, z których pochodzi olej, są hodowane w zamkniętym środowisku, w czystej filtrowanej wodzie, wolnej od zanieczyszczeń występujących w oceanach, bez wpływu na naturalne środowisko. Dodatek astaksantyny sprawia, że preparat jest chroniony przed utlenianiem

Ilość: 60 kapsułek

Kupuj taniej w OUTLET

Sprawdź warunki PROGRAMU RABATOWEGO

Ilość

 

Bezpieczne zakupy

 

Dostawa na terenie całej Polski, od 299 zł GRATIS

 

14 dni na zwrot

Dlaczego Wegańskie Omega-3 z Astaksantyną

Preparat zawiera wysoką dawkę kwasów omega-3 pochodzenia roślinnego (z alg, DHA i EPA) oraz astaksantynę.  Dzięki temu w jednej kapsułce dostarczamy sobie kombinację substancji podobnych takich, jak te, które w naturze występują w dziko żyjących łososiach czy krewetkach. Dlatego preparat ten jest odpowiedni nie tylko dla wegan i osób szukających alternatywnego dla oleju z ryb źródła kwasów omega-3 ale również dla osób pragnących połączyć suplementację kwasami omega-3.

Wegańskie Omega-3 z Astaksantyną zawierają długołańcuchowe kwasy omega-3, DHA i EPA, w najbardziej biodostępnej postaci re-estryfikowanego trójglicerydu.

Typowo roślinne kwasy omega-3, obecne w oleju z nasion lnu czy chia to tzw. krótkołańcuchowe omega-3. Nasz organizm musi je konwertować do długołańcuchowych kwasów omega-3 (EPA i DHA), bo właśnie te kwasy omega-3 są używane przez nasz organizm do budowy błon komórkowych oraz jako substrat do syntezy ważnych dla organizmu substancji, np. naturalnych substancji przeciwzapalnych. Krótkołańcuchowe omega-3 są zużywane przez nasz organizm głównie jako źródło energii. Konwersja krótkołańcuchowych omega-3 takich, jak ALA (kwas alfa-linolenowy) jest bardzo mało wydajna, wynosi zwykle zaledwie kilka procent, w zależności od wieku i ogólnej kondycji organizmu, Z tego powodu spożywanie nawet dużej ilości olei roślinnych w niewielkim stopniu wpływa na indeks omega-3 i poziom substancji przeciwzapalnych w naszym organizmie. 

Olej z alg jest jedynym znanym olejem roślinnym zawierającym długołańcuchowe kwasy omega-3, EPA i DHA, podobnie jak olej z ryb czy z kryla. 

Olej z alg

Olej z alg jest nie tylko doskonałym roślinnym odpowiednikiem oleju z ryb nie tylko ze względu na obecność długołańcuchowych omega-3 ale również ze względu na to, że jego pozyskiwanie jest w pełni bezpieczne dla środowiska.

Algi, z których pozyskiwany jest nasz olej, są hodowane w zamkniętym systemie na lądzie i w żaden sposób nie wpływa na ekosystem oceanów. Ponadto, woda użyta  zamkniętych systemach hodowlanych alg jest czysta, całkowicie wolna od metali ciężkich, dioksyn, PCBs czy innych zanieczyszczeń obecnych w oceanach. Część z tych zanieczyszczeń jest efektem działalności człowieka, a część występuje w nich naturalnie. Algi mają bardzo duże zapotrzebowanie na dwutlenek węgla, z tego powodu ich hodowle zmniejszają ilość gazów cieplarnianych. Ponadto, odpady roślinne po pozyskaniu z alg oleju mogą być wykorzystywane jako pasza dla zwierząt hodowlanych. 

Globalne zapotrzebowanie na kwasy omega-3 ciągle rośnie, a ryb ubywa. Z powyższych powodów algi stanowią doskonałą alternatywę dla oleju z ryb nie obciążającą naszego środowiska naturalnego.

Dawka EPA i DHA

EPA i DHA to długołańcuchowe kwasy omega-3, które bardzo korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Są niezwykle ważne dla naszego serca, mózgu, oczu czy utrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu. Z powodu niskiej zawartości kwasów omega-3 w żywności powinny one być stale zażywane w postaci suplementów. 

Z reguły preparaty na bazie alg zawierają głównie DHA i niewielką ilość EPA. Jednak nasze zapotrzebowanie na EPA jest wysokie, EPA zużywa się w naszym organizmie szybko, zwłaszcza wtedy, gdy cierpimy na jakieś schorzenia o podłożu zapalnym. Preparat Wegańskie Omega-3 z Astaksantyną zawiera wyjątkowo wysoką dawkę nie tylko DHA ale również EPA. EPA i DHA w tym preparacie mają formę re-estryfikowanego trójglicerydu, który cechuje się najwyższą biodostępnością i i jest formą gotową do użycia przez organizm. 

Dlaczego połączyliśmy kwasy omega-3 z astaksantyną

Astaksantyna to bardzo silnie działający antyoksydant. Zdolność astaksantyny do zwalczania wolnych rodników jest 6 000 razy wyższa niż witaminy C, 800 razy wyższa niż koenzymu Q10 i 550 razy wyższa niż witaminy E. W naturalnym środowisku jest odpowiedzialna między innymi za kolor dzikich łososi i krewetek. Astaksantyna, ze względu na swoje antyoksydacyjne właściwości, chroni kwasy omega-3 przed utlenianiem. Kwasy omega-3 należą do wielonienasyconych kwasów tłuszczowych łatwo ulegających utlenianiu w kontakcie z tlenem. Utlenione kwasy omega-3 nie nadają się do użycia przez organizm i mogą nam szkodzić. 

Dzięki temu, że dodaliśmy astaksantynę do naszego oleju z alg, kwasy omega-3 w tym oleju są w pełni chronione przez utlenianiem. Ponadto, zażywając Wegańskie Omega-3 z Astaksantyną nie tylko dostarczamy sobie aktywne kwasy omega-3 ale również samą astaksantynę. Nasz preparat zawiera 2 razy więcej astaksantyny niż olej z krylaZapotrzebowanie na kwasy omega-3 jest cechą indywidualną, zależną od wielu czynników poczynając od diety i stylu życia, przez masę ciała, po stan organizmu i ewentualne istniejące problemy zdrowotne. W związku z tym w celu zapewnienia największej skuteczności suplementacja kwasami omega-3 powinna być spersonalizowana a informacje dotyczące dawkowania podawane na opakowaniach suplementów mają charakter orientacyjny.

Przekonaj się jakie jest dokładnie Twoje zapotrzebowanie na kwasy omega-3 i wykonaj badanie Opti-O-3. Domowy test Opti-O-3 jest cennym narzędziem, które pozwala dopasować dawkowanie precyzyjnie do indywidualnych potrzeb.

Informacje na temat badania Opti-O-3 znajdziesz tu: Badanie OPTI-O-3

Składniki: olej z alg (z kwasami omega-3 - EPA i DHA); emulgatory (w otoczce kapsułki): skrobia kukurydziana, glicerol, karagen; ekstrakt z mikroalg Haematococcus pluvialis AstaPure® (10% astaksantyny); regulator kwasowości: węglan sodu.

Porcja dzienna 

(2 kaps.)                                        

Zawartość

RWS*

Kalorie 7,1 kcal **
Tłuszcz ogółem 0,8 g **
      z czego nasycone kwasy tłuszczowe 0,2 g **
      z czego wielonienasycone kwasy tłuszczowe             0,1 g **
      z czego jednonienasycone kwasy tłuszczowe 0,5 g **
Olej z alg, w tym: 1344 mg **
       DHA (kwas dokozaheksaenowy) 400 mg **
       EPA (kwas eikozapentaenowy) 200 mg **

Ekstrakt z mikroalg Haematococcus pluvialis (AstaPure ®), w tym:

10 mg **
       astaksantyna 1 mg **
       luteina 9 µg **
       zeaksantyna 0,75 µg **

*Referencyjna Wartość Spożycia 
**brak ustalenia Referencyjnej Wartości Spożycia

Dawkowanie:

  • dorośli i dzieci powyżej 14 roku życia: 2 x 1 kapsułka dziennie
  • w razie wyższego zapotrzebowania dorośli mogą zwiększyć dawkę do 2 x 2 kapsułki dziennie

Spożywać w trakcie jedzenia.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej bez konsultacji z lekarzem lub terapeutą. Kobiety w ciąży i karmiące powinny zasięgnąć porady lekarza przed rozpoczęciem spożywania produktu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Jeśli nie wiesz jaki suplement Igennus wybrać i jak go stosować, możesz skorzystać z konsultacji udzielanych przez dr Izabelę Dobrowolską, dietetyka, konsultanta naukowego firmy Igennus w Polsce i doktora nauk biologicznych.

Konsultacja dotycząca doboru suplementów Igennus - telefoniczna - 15 minut - 0 zł

W celu umówienia się na konsultację zadzwoń pod nr 507 170 094.

Dodaj recenzję

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

Patrycja
2024-01-23

Bez infekcji w trakcie zażywania. Po 3 opakowaniu. Na pewno kupię następne.

Napisz recenzję !

Zobacz także

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.