Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Echiomega

Cena: 59,62 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 59,62 zł

Olej z nasion żmijowca (Echium plantagineum) 1000 mg, wegańskie źródło kwasów omega-3

Doskonały: dla wegetarian i wegan oraz osób preferujących roślinne źródła kwasów omega-3

Olej z żmijowca to doskonałe wegańskie źródło kwasów omega-3-6-9. Zawiera unikatową kompozycję ALA i SDA, które stosowane razem podnoszą poziom ważnego kwasu omega-3, EPA, o 60% skuteczniej w porównaniu z innymi olejami takimi, jak np. olej lniany. Olej z żmijowca to cenne wsparcie dla mózgu, serca i oczu. Jest szczególnie bogaty w SDA, który łatwo ulega konwersji do EPA i DHA, aktywnych długołańcuchowych kwasów omega-3.

Ilość: 60 kapsułek

Kupuj taniej w OUTLET

Sprawdź warunki PROGRAMU RABATOWEGO

Ilość

 

Bezpieczne zakupy

 

Dostawa na terenie całej Polski, od 299 zł GRATIS

 

14 dni na zwrot

Echiomega to wegetariańska formuła zawierająca kwasy tłuszczowe omega. Zawiera kwas omega-3 - stearydonowy (SDA) uzyskiwany z żmijowca babkowatego (Echium plantagineum). SDA w naturalny sposób w naszym organizmie ulega konwersji do długołańcuchowego kwasu tłuszczowego omega-3 - EPA. Olej z żmijowca babkowatego wyróżnia 5-ciokrotnie wyższa wydajność w konwersji do EPA niż w przypadku innych olejów roślinnych.Olej z nasion żmijowca zawiera również inne dobroczynne kwasy tłuszczowe, w tym kwas omega-6 gamma-linolenowy (GLA), jak również kwas omega-9 oleinowy. Badania wskazują, że suplementacja SDA w połączeniu z GLA efektywnie podnosi poziom EPA w krwinkach czerwonych, co jest wymiernym wskaźnikiem poziomu EPA w całym organizmie. .

Olej z nasion żmijowca jest naturalnie wolny od toksyn, w tym metali ciężkich, bifenyli i dioksyn. Pozyskiwanie oleju z nasion tej rośliny nie stwarza zagrożenia dla biosystemu oceanów.

W Echiomega nie tylko olej jest w pełni pochodzenia roślinnego ale również otoczka kapsułki. Otoczka chroni wrażliwy na utlenianie olej a zapakowanie każdej kapsułki oddzielnie w blistrach stanowi dodatkową ochronę. Dzięki temu Echiomega nie wymaga przechowywania w lodówce. Bez ryzyka utraty świeżości po otwarciu, jak ma to miejsce w przypadku oleju pakowanego w butelki.

Preparat Echiomega nie jest testowany na zwierzętach a olej w nim zawarty jest wolny od GMO, nie zawiera nabiału, glutenu, laktozy, soi i drożdży.Zapotrzebowanie na kwasy omega-3 jest cechą indywidualną, zależną od wielu czynników poczynając od diety i stylu życia, przez masę ciała, po stan organizmu i ewentualne istniejące problemy zdrowotne. W związku z tym w celu zapewnienia największej skuteczności suplementacja kwasami omega-3 powinna być spersonalizowana a informacje dotyczące dawkowania podawane na opakowaniach suplementów mają charakter orientacyjny.

Przekonaj się jakie jest dokładnie Twoje zapotrzebowanie na kwasy omega-3 i wykonaj badanie Opti-O-3. Domowy test Opti-O-3 jest cennym narzędziem, które pozwala dopasować dawkowanie precyzyjnie do indywidualnych potrzeb.

Informacje na temat badania Opti-O-3 znajdziesz tu: Badanie OPTI-O-3

Składniki: olej z nasion żmijowca babkowatego (Echium plantagineum); emulgatory: glicerol, skrobia kukurydziana modyfikowana, karagen; regulator kwasowości: węglan sodu.

Porcja dzienna (2 kaps.)

Zawartość

RWS*

Kalorie 13 kcal **
Tłuszcz ogółem 1000 mg **
     z czego nasycone kwasy tłuszczowe 102 mg **
     z czego wielonienasycone kwasy tłuszczowe 728 mg **
     z czego jednonienasycone kwasy tłuszczowe 167 mg **
Białko 0 mg **
Węglowodany 225 mg **
Kwasy omega-3 469 mg **
      z czego ALA (kwas alfa-linolenowy) 325 mg **
      z czego SDA (kwas stearydynowy) 144 mg **
Kwasy omega-6 259 mg **
      z czego LA (kwas linolowy) 146 mg **
      z czego GLA (kwas gammalinolenowy) 112 mg **
Kwasy omega-9 146 mg **
      z czego kwas oleinowy 146 mg **

*Referencyjna Wartość Spożycia
**brak ustalenia Referencyjnej Wartości Spożycia

Dawkowanie:

  • dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 2-4 kapsułki dziennie
  • dzieci w wieku 2 do 12 lat: 1-2 kapsułek dziennie.

Nie zaleca się przekraczania wskazanych dawek bez konsultacji z lekarzem lub terapeutą. Echiomega powinna być zażywana z jedzeniem dla zapewnienia optymalnego wchłaniania. W przypadku równoczesnego stosowania środków rozrzedzających krew oraz w przypadku kobiet w ciąży i matek karmiących zalecana jest konsultacja medyczna. Suplement diety nie może być substytutem zróżnicowanej diety.

Jeśli nie wiesz jaki suplement Igennus wybrać i jak go stosować, możesz skorzystać z konsultacji udzielanych przez dr Izabelę Dobrowolską, dietetyka, konsultanta naukowego firmy Igennus w Polsce i doktora nauk biologicznych.

Konsultacja dotycząca doboru suplementów Igennus - telefoniczna - 15 minut - 0 zł

W celu umówienia się na konsultację zadzwoń pod nr 507 170 094.

Dodaj recenzję

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

Zobacz także

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.