Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

VESIsorb Ubiquinol-QH

Cena: 159,90 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 159,90 zł

Aktywny koenzym Q10 w postaci ubiquinolu o wysokiej wchłanialności

Doskonały: dla poprawy poziomu koenzymu Q10 

Formuła rozpuszczonego koloidu Kaneka QH z rewolucyjnym systemem absorpcji VESIsorb. Czas działania nawet 6 razy dłuższy. Koenzym Q10 jest niezbędny do produkcji energii w komórkach. Po 40-tym roku życia spada produkcja koenzymu Q10 w naszym organizmie. Niektóre leki (np. leki obniżające cholesterol) hamują produkcję koenzymu Q10.

Ilość: 30 kapsułek

Kupuj taniej w OUTLET

Sprawdź warunki PROGRAMU RABATOWEGO

Ilość

 

Bezpieczne zakupy

 

Dostawa na terenie całej Polski, od 299 zł GRATIS

 

14 dni na zwrot

Koenzym Q10 (CoQ10) jest naturalnie występującym składnikiem produkowanym w naszym organizmie. Odgrywa kluczową rolę w produkcji energii w komórkach, a także jest silnym antyoksydantem. W niewielkich ilościach CoQ10 jest dostarczany z żywnością. Synteza CoQ10 w naszym organizmie jest procesem złożonym i wieloetapowym, wymagającym przynajmniej siedmiu różnych witamin oraz innych składników. Niedobór któregokolwiek z tych składników ma negatywny wpływ na poziom CoQ10. Niewystarczająca dostawa CoQ10 z jedzeniem, zbyt mało efektywna biosynteza CoQ10 oraz wysokie zapotrzebowanie na CoQ10 mogą prowadzić do niedoboru CoQ10. Ponadto, wraz z wiekiem spada zdolność organizmu do konwersji ubiquinonu do ubiquinolu.

Znacząco obniżone poziomy CoQ10 są opisywane w literaturze jako charakterystyczne dla wielu schorzeń. Na poważne niedobory CoQ10 cierpią również osoby stosujące leki obniżające poziom cholesterolu (statyny, np. atorwastatyna, ceriwastatyna, prawastatyna, symwastatyna). Ten sam enzym odpowiedzialny jest za regulację produkcji cholesterolu w naszym organizmie i CoQ10. Statyny hamując jego działanie nie tylko powodują obniżenie poziomu cholesterolu ale również dramatyczne obniżenie poziomu CoQ10. Suplementacja CoQ10 koryguje nadmierne obniżanie poziomu CoQ10 w krwi przy terapii statynami, bez wpływu na ich działanie obniżające poziom cholesterolu. 

CoQ10 występuje w dwóch formach, jako ubiquinon (utleniony CoQ10, forma zużyta) i jako ubiquinol (zredukowany CoQ10, antyutleniacz). Aby CoQ10 wykazywał właściwości antyutleniacza nasz organizm musi przekształcić ubiquinon do ubiquinolu. Ubiquinon został odkryty już w latach 50-tych ubiegłego wieku. Jednak ponieważ ubiquinol poza naszym organizmem łatwo ulega utlenianiu, stabilna forma ubiquinolu (Kaneka QH) w postaci suplementu jest dostępna dopiero od 2006 roku. Wcześniej CoQ10 w suplementach diety był dostępny jedynie w formie ubiquinonu.

CoQ10 w suplementach ma najczęściej postać zawiesiny w oleju lub proszku. Obie formy cechuje niska biodostępność. Igennus zastosował unikatową formułę, w której ubiquinol ma rozpuszczoną postać koloidu, co znacząco podnosi jego biodostępność. Ponadto, formuła VESIsorb zastosowana w produkcie firmy Igennus, naśladuje naturalne procesy transportu przez ścianę jelita. Sprawia to, że biodostępność Ubiquinolu-QH jest bardzo wysoka.

Składniki: koenzym Q10 w postaci ubiquinolu Kaneka-QH; emulgatory (w otoczce kapsułki): żelatyna, glicerol; średniołańcuchowe trójglicerydy; emulgatory (zawartość kapsułki): niejonowy surfaktant, estry kwasów tłuszczowych i poliglicerolu; barwnik: karmel; witamina E (D-alfa-tokoferol).

Porcja dzienna  (1 kaps.)                                        

Zawartość  

RWS*

Koenzym Q10 (ubiquinol) 100 mg **
Witamina E (D-alfa-tokoferol) 6,7 mg 56%

*Referencyjna Wartość Spożycia
**brak ustalenia Referencyjnej Wartości SpożyciaDawkowanie:

  • dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 kapsułka dziennie.

Nie zaleca się przekraczania wskazanych dawek bez konsultacji z lekarzem lub terapeutą. VESIsorb Ubiquinol-QH powinien być zażywany z jedzeniem dla zapewnienia optymalnego wchłaniania. W przypadku równoczesnego stosowania leków oraz w przypadku kobiet w ciąży i matek karmiących zalecana jest konsultacja medyczna. Suplement diety nie może być substytutem zróżnicowanej diety.

Jeśli nie wiesz jaki suplement Igennus wybrać i jak go stosować, możesz skorzystać z konsultacji udzielanych przez dr Izabelę Dobrowolską, dietetyka, konsultanta naukowego firmy Igennus w Polsce i doktora nauk biologicznych.

Konsultacja dotycząca doboru suplementów Igennus - telefoniczna - 15 minut - 0 zł

W celu umówienia się na konsultację zadzwoń pod nr 507 170 094.

Dodaj recenzję

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

Zobacz także

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.