Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Opti-O-3

Cena: 390,00 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 390,00 zł

Badanie poziomu kwasów tłuszczowych z suchej kropli krwi z palca, z możliwością samodzielnego pobrania próbki w domu

Opti-O-3 pozwala precyzyjnie określić indywidualne zapotrzebowanie na kwasy omega-3 na podstawie profilu kwasów tłuszczowych i pomiaru kluczowych biomarkerów: indeksu omega-3, stosunku omega-6 do omega-3 i stosunku AA do EPA 

Badanie Opti-O-3 wykonywane jest przez laboratorium Omegametrix, w Niemczech. Omegametrix jest laboratorium referencyjnym do określania indeksu omega-3, jedynym w Europie

W ramach Opti-O-3 badanych jest 26 kwasów tłuszczowych. Wynik badania jest analizowany przez specjalistów Igennusrekomendacje dotyczące suplementacji są wydawane przez dr Izabelę Dobrowolską, z uwzględnieniem stanu zdrowia badanego

Ilość

 

Bezpieczne zakupy

 

Dostawa na terenie całej Polski, od 299 zł GRATIS

 

14 dni na zwrot

O kluczowym biomarkerach

INDEKS OMEGA-3 to procentowa zawartość długołańcuchowych kwasów tłuszczowych omega-3 (EPA i DHA) w błonie krwinek czerwonych. Stosowany jest jako biomarker wystąpienia chorób układu kardiowaskularnego, immunologicznego i stanów zapalnych. 

STOSUNEK OMEGA-6 DO OMEGA-3 pokazuje czy najważniejsze kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3 pozostają w równowadze. Jest kluczowym biomarkerem ukrytych stanów zapalnych i pozwala prognozować ryzyko przyszłych schorzeń o podłożu zapalnym.

STOSUNEK AA DO EPA jest biomarkerem stanów zapalnych, dostarcza precyzyjnych informacji dotyczących aktualnie toczących się stanów zapalnych w organizmie. 

Dlaczego to ważne?

Według najnowszych doniesień naukowych wyższemu poziomowi kwasów omega-3 w krwi towarzyszy niższe ryzyko rozwoju szerokiej grupy zarówno zaburzeń somatycznych, jak i psychicznych. Badania pokazały, że indeks kwasów omega-3 na poziomie 8% oraz utrzymanie prawidłowego stosunku AA do EPA (1,5 do 3) pomaga:

 • wyciszyć stany zapalne
 • wzmacniać układ odpornościowy
 • chronić serce i naczynia wieńcowe
 • wzmacniać poznawcze funkcje mózgu
 • dbać o dobry nastrój
 • produkować odpowiednią ilość energii
 • chronić wzrok

Po co badanie?

Zapotrzebowanie na kwasy omega-3 jest cechą indywidualną, zależną od wielu czynników poczynając od diety i stylu życia, przez masę ciała, po stan organizmu i ewentualne istniejące problemy zdrowotne. W związku z tym w celu zapewnienia największej skuteczności suplementacja kwasami omega-3 powinna być spersonalizowana. Informacje dotyczące dawkowania podawane na opakowaniach suplementów mają charakter orientacyjny. Badanie Opti-O-3 jest cennym narzędziem, które pozwala dopasować dawkowanie precyzyjnie do indywidualnych potrzeb.

Jak to działa?

Badanie Opti-O-3 można wykonywać samemu w domu, bez konieczności odwiedzenia lekarza pierwszego kontaktu. Przy użyciu specjalnego ostrza jednorazowego użytku pobierz kroplę krwi z palca. Pobraną próbkę krwi umieść na specjalnej karcie, która od nas otrzymasz, w wyznaczonym miejscu. Kupując badanie Opti-O-3 otrzymasz zestaw do pobrania krwi i kartę oraz szczegółową instrukcję dotyczącą przygotowania do badania, pobrania próbki krwi i jej zabezpieczenia a także kopertę zwrotną. Przygotowaną próbkę krwi wyślij do nas, my zajmiemy się resztą.

Wynik testu

W ciągu 21 dni otrzymasz wyniki badania wraz z informacjami dotyczącymi odpowiedniej dla Ciebie suplementacji opracowanymi przez naszych specjalistów.

Zestaw, który otrzymasz jest przeznaczony do jednorazowego badania dla jednej osoby.

W przesyłce znajdziesz:

 • kartę “Spot Saver card”, na której należy umieścić kroplę krwi
 • jednorazowe ostrze (nakłuwacz) do nakłucia palca
 • plastikową zamykaną torebkę (woreczek strunowy) z absorbentem wilgoci
 • sterylny wacik nasączony alkoholem
 • kopertę zwrotną
 • kwestionariusz „Osobiste informacje dotyczące pacjenta”, który należy wypełnić i przesłać do nas razem z próbką szczegółową
 • instrukcję dotyczącą pobrania kropli krwi i wysyłki próbki

Oświadczenie firmy Igennus

Zestaw do Badania Opti-O-3 przeznaczony jest do użytku domowego. Instrukcja załączona do zestawu powinna być przeczytana z uwagą, ponieważ firma Igennus nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia ciała lub wypadki spowodowane niewłaściwym użyciem zestawu do wykonania badania.

Badanie to ma charakter informacyjny i nie może zostać użyte do diagnozowania schorzeń. W celu postawienia na jego podstawie diagnozy skontaktuj się z twoim lekarzem lub terapeutą.

Ponieważ zapotrzebowanie na kwasy omega-3 jest cech indywidualną, „idealne” wartości dotyczące poszczególnych kwasów tłuszczowych nie są możliwe do ustalenia i nie są poparte badaniami naukowymi. Podawane przez niektóre laboratoria „prawidłowe zakresy”, w których powinny się mieścić poziomy poszczególnych kwasów tłuszczowych nie znajdują odzwierciedlenia w stanie organizmu i jego zdrowiu. Z tego powodu w naszych zaleceniach nie uwzględniamy specyficznych wartości poszczególnych kwasów tłuszczowych, ale kładziemy nacisk na stosunek istotnych kwasów tłuszczowych, który jest naukowo udowodnionym biomarkerem długoterminowego stanu zdrowia.

Jeśli nie wiesz jaki suplement Igennus wybrać i jak go stosować, możesz skorzystać z konsultacji udzielanych przez dr Izabelę Dobrowolską, dietetyka, konsultanta naukowego firmy Igennus w Polsce i doktora nauk biologicznych.

Konsultacja dotycząca doboru suplementów Igennus - telefoniczna - 15 minut - 0 zł

W celu umówienia się na konsultację zadzwoń pod nr 507 170 094.

Dodaj recenzję

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.