Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Opti-O-3

Cena: 390,00 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 390,00 zł
34 Przedmiotów

Badanie poziomu kwasów tłuszczowych z suchej kropli krwi z palca, z możliwością samodzielnego pobrania próbki w domu

Opti-O-3 pozwala precyzyjnie określić indywidualne zapotrzebowanie na kwasy omega-3 na podstawie profilu kwasów tłuszczowych i pomiaru kluczowych biomarkerów: indeksu omega-3, stosunku omega-6 do omega-3 i stosunku AA do EPA 

Badanie Opti-O-3 wykonywane jest przez laboratorium Omegametrix, w Niemczech. Omegametrix jest laboratorium referencyjnym do określania indeksu omega-3, jedynym w Europie

W ramach Opti-O-3 badanych jest 26 kwasów tłuszczowych. Wynik badania jest analizowany przez specjalistów Igennusrekomendacje dotyczące suplementacji są wydawane przez dr Izabelę Dobrowolską, z uwzględnieniem stanu zdrowia badanego

Ilość

 

Bezpieczne zakupy

 

Dostawa na terenie całej Polski, od 299 zł GRATIS

 

14 dni na zwrot

O kluczowym biomarkerach

INDEKS OMEGA-3 to procentowa zawartość długołańcuchowych kwasów tłuszczowych omega-3 (EPA i DHA) w błonie krwinek czerwonych. Stosowany jest jako biomarker wystąpienia chorób układu kardiowaskularnego, immunologicznego i stanów zapalnych. 

STOSUNEK OMEGA-6 DO OMEGA-3 pokazuje czy najważniejsze kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3 pozostają w równowadze. Jest kluczowym biomarkerem ukrytych stanów zapalnych i pozwala prognozować ryzyko przyszłych schorzeń o podłożu zapalnym.

STOSUNEK AA DO EPA jest biomarkerem stanów zapalnych, dostarcza precyzyjnych informacji dotyczących aktualnie toczących się stanów zapalnych w organizmie. 

Dlaczego to ważne?

Według najnowszych doniesień naukowych wyższemu poziomowi kwasów omega-3 w krwi towarzyszy niższe ryzyko rozwoju szerokiej grupy zarówno zaburzeń somatycznych, jak i psychicznych. Badania pokazały, że indeks kwasów omega-3 na poziomie 8% oraz utrzymanie prawidłowego stosunku AA do EPA (1,5 do 3) pomaga:

  • wyciszyć stany zapalne
  • wzmacniać układ odpornościowy
  • chronić serce i naczynia wieńcowe
  • wzmacniać poznawcze funkcje mózgu
  • dbać o dobry nastrój
  • produkować odpowiednią ilość energii
  • chronić wzrok

Po co badanie?

Zapotrzebowanie na kwasy omega-3 jest cechą indywidualną, zależną od wielu czynników poczynając od diety i stylu życia, przez masę ciała, po stan organizmu i ewentualne istniejące problemy zdrowotne. W związku z tym w celu zapewnienia największej skuteczności suplementacja kwasami omega-3 powinna być spersonalizowana. Informacje dotyczące dawkowania podawane na opakowaniach suplementów mają charakter orientacyjny. Test Opti-O-3 jest cennym narzędziem, które pozwala dopasować dawkowanie precyzyjnie do indywidualnych potrzeb.

Jak to działa?

Test można wykonywać samemu w domu, bez konieczności odwiedzenia lekarza pierwszego kontaktu. Przy użyciu specjalnego ostrza jednorazowego użytku pobiera się kroplę krwi z palca a następnie przenosi ją na specjalną bibułę. Zestaw do pobrania krwi i bibuła oraz szczegółowa instrukcja dotycząca zabezpieczenia próbki stanowią integralną część naszego testu. Tak przygotowaną próbkę należy przesłać do naszego laboratorium.

Wynik testu

W ciągu 21 dni zostaną przesłane Państwu wyniki testu wraz z informacjami dotyczącymi odpowiedniej dla suplementacji opracowanymi przez naszych specjalistów.

Jeśli nie wiesz jaki suplement wybrać i jak go stosować, jeśli potrzebujesz porady dotyczącej odżywiania, jeśli borykasz się z problemami zdrowotnymi i potrzebujesz porady jak sobie z nimi radzić możesz skorzystać z konsultacji udzielanych przez dr Izabelę Dobrowolską, dietetyka, konsultanta naukowego firmy Igennus w Polsce i doktora nauk biologicznych.

Konsultacja dotycząca doboru suplementów Igennus - telefoniczna - 15 minut - 0 zł

Pierwsza konsultacja dietoterapeutyczna - telefoniczna/online/osobista - 1 godzina - 150 zł

Kolejna* konsultacja dietoterapeutyczna - telefoniczna/online/osobista - 45 minut - 100 zł

*w ramach kontynuacji i kontroli przebiegu terapii

W celu umówienia się na konsultację zadzwoń pod nr 507 170 094.

Dodaj recenzję

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.