Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Pharmepa RESTORE

Cena: 129,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 129,99 zł

Ultraczysty 90%-owy EPA w formie re-estryfikowanego trójglicerydu rTG-EPA z dzikiej sardeli, farmaceutyczna jakość 

Doskonały: dla przywrócenia równowagi pomiędzy kwasami omega-3 i omega-6

Forma rTG charakteryzuje się najwyższą biodostępnością i jest gotowa do użycia przez organizm. Olej z dzikiej sardeli został oczyszczony metodą destylacji molekularnej dla zapewnienia najwyższej czystości produktu - wolny od dioksyn, rtęci, PCB i innych zanieczyszczeń. Dzięki super-skoncentrowanej formie, produkt dostarcza wysokiej dawki EPA i pozwala uzupełnić jego niedobór w organizmie. Dodatek olejku cytrynowego zapobiega odbijaniu rybą.

Ilość: 60 kapsułek

Kupuj taniej w OUTLET

Sprawdź warunki PROGRAMU RABATOWEGO

Ilość

 

Bezpieczne zakupy

 

Dostawa na terenie całej Polski, od 299 zł GRATIS

 

14 dni na zwrot

Produkt Pharmepa Restore zalecany jest w pierwszej fazie uzupełniania niedoboru EPA w organizmie.

Dlaczego Igennus Pharmepa Restore tyle kosztuje?

Pochodzenie, proces produkcyjny i forma EPA w produkcie Igennus Pharmepa Restore 1000 są najwyższej jakości. EPA firmy Igennus uzyskiwane jest z oleju dzikiej sardeli, niewielkiej ryby morskiej.

EPA jeszcze w oleju najpierw jest przekształcany do formy etylowanej (ethyl-EPA) i w tej formie jest izolowany z oleju. Następnie ethyl-EPA jest oczyszczany w procesie molekularnej destylacji dzięki czemu uzyskuje się wysoko skoncentrowany (90%) ultraczysty ethyl-EPA. W ostatnim etapie przed zapakowaniem do kapsułek ethyl-EPA poddane jest ponownej estryfikacji a tym samym konwersji do naturalnej postaci trójglicerydu. EPA w formie re-estryfikowanego trójglicerydu (rTG-EPA) charakteryzuje się niezrównaną biodostępnością, większą niż ethyl-EPA. Dzięki temu EPA z produktu igennus Pharmepa Restore 1000 jest doskonale wchłaniany i rozprowadzany po organizmie, a w miejscach zapotrzebowania efektywnie wykorzystywany przez organizm. rTG-EPA skutecznie zwiększa indeks omega-3 do poziomu o znaczeniu terapeutycznym. Ponadto, chemiczna struktura rTG-EPA jest niezwykle stabilna, co chroni ją przed utlenianiem.

Dlaczego dopiero w drugiej fazie suplementacji włączamy produkt zawierający GLA z oleju z wiesiołka?

GLA (kwas gammalinolenowy) jest w naszym organizmie również przekształcany do substancji wyciszających stany zapalne ale warunkiem, żeby to nastąpiło jest podanie go z EPA, w znaczącej przewadze, oraz najlepiej dopiero wtedy gdy zostanie uzupełniony niedobór EPA.

Zarówno niedobór EPA, jak i zbyt mała jego ilość w stosunku do GLA sprawiają, że z GLA tworzą się substancje indukujące i pogarszające stany zapalne zamiast tych dobroczynnych. Dzieje się tak ponieważ nadmiar GLA jest przekształcany do kwasu arachidonowego (AA) o silnym działaniu prozapalnym. Dlatego produkt igennus Pharmepa Restore 1000 nie zawiera GLA i jest on włączany do suplementacji dopiero po uzupełnieniu niedoboru EPA. Preparatem przeznaczonym do drugiej fazy suplementacji jest Vegepa, która zawiera odpowiednio więcej EPA (280 mg w 1 kapsułce) niż GLA (9 mg w 1 kapsułce), dzięki czemu GLA z Vegepy jest w pełni wykorzystany przez organizm wyłącznie do produkcji substancji o działaniu przeciwzapalnym.

Dlaczego EPA bez DHA?

Mimo, że oba te kwasy tłuszczowe mają ogromne znaczenie dla zdrowia, jednak rywalizują one z sobą w trakcie wchłaniania i przetwarzania w naszym organizmie. EPA zużywany jest dużo dynamiczniej i szybciej, w porównaniu z DHA (kwas dokoheksaenowy). Z tego powodu suplementowany DHA ma tendencję do akumulowania się w organizmie, co z kolei dodatkowo pogarsza efektywność wchłaniania EPA. W rezultacie suplementacja nawet produktem o prawidłowym stosunku EPA do DHA (2:1) przyczynia się do pogłębienia szkodliwego deficytu EPA. W celu uniknięcia tego niekorzystnego efektu suplementację rozpoczynamy od produktu zawierającego ultraczysty EPA, a dopiero po efektywnym uzupełnieniu niedoboru EPA wprowadzamy produkt zawierający również DHA Pharmepa Complete. Pharmepa Complete zawiera zarówno rTG-EPA i DHA w odpowiednim stosunku (2:1), jak i wspominany już GLA.

Skąd wiadomo, że mogę przejść do kolejnego kroku suplementacji?

Prawidłowo prowadzona suplementacja kwasami omega to podstawa sukcesu. Dzięki niej odczuwalnie poprawimy stan zdrowia i, co bardzo ważne, nie zaszkodzimy sobie. Oprócz wspomnianych powyżej zależności warto również zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby organizmu, wagę ciała, tryb życia, istniejące schorzenia. Mając to na uwadze służymy naszym klientom profesjonalną pomocą w ustaleniu programu suplementacji, a także wspieramy wiedzą terapeutów stosujących suplementy firmy Igennus u swoich pacjentów. Fachową pomoc zapewnia doktor Izabela Dobrowolska. W ustaleniu prawidłowego programu suplementacji niezwykle pomocny jest również test profilu kwasów tłuszczowych przygotowany przez firmę Igennus, do samodzielnego wykonania w domu test Opti-O-3.

Składniki: kwas eikozapentaenowy (w postaci re-estryfikowanego trójglicerydu - rTG-EPA, omega-3) z oleju z dzikiej sardeli (ryba); emulgatory: żelatyna rybia, glicerol; naturalny olejek cytrynowy; witamina E (D-alfa-tokoferol).


Porcja dzienna  (1 kaps.)                                        

Zawartość  

RWS*

Kalorie 6,1 kcal                     **
Tłuszcz ogółem 556 mg **
      z czego nasycone kwasy tłuszczowe 7 mg **
      z czego wielonienasycone kwasy tłuszczowe             541,5 mg **
      z czego jednonienasycone kwasy tłuszczowe 7,5 mg **
Białko 146 mg **
Węglowodany 0 mg **
EPA (rTG kwas eikozapentaenowy) 500 mg **
Witamina E (D-alfa-tokoferol) 5 mg 42%


*Referencyjna Wartość Spożycia
**brak ustalenia Referencyjnej Wartości SpożyciaDawkowanie:

  • dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 kapsułki dziennie
  • dzieci w wieku 4 do 12 lat: 1 kapsułka dziennie.

Nie zaleca się przekraczania wskazanych dawek bez konsultacji z lekarzem lub terapeutą. Pharmepa Restore powinna być zażywana z jedzeniem dla zapewnienia optymalnego wchłaniania. W przypadku równoczesnego stosowania środków rozrzedzających krew oraz w przypadku kobiet w ciąży i matek karmiących zalecana jest konsultacja medyczna. Suplement diety nie może być substytutem zróżnicowanej diety.

Jeśli nie wiesz jaki suplement Igennus wybrać i jak go stosować, możesz skorzystać z konsultacji udzielanych przez dr Izabelę Dobrowolską, dietetyka, konsultanta naukowego firmy Igennus w Polsce i doktora nauk biologicznych.

Konsultacja dotycząca doboru suplementów Igennus - telefoniczna - 15 minut - 0 zł

W celu umówienia się na konsultację zadzwoń pod nr 507 170 094.

Dodaj recenzję

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

Adam
2024-02-15

Najlepsze samo EPA!

Barbara
2022-10-06

Preparat został mi zalecony przez moją dietetyk. Jako pewny, bez zanieczyszczeń i skuteczny. Zażywam regularnie od kilku miesięcy.

Napisz recenzję !

Zobacz także

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

WITAMY W NASZYM SKLEPIE

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.