Super B-Complex - witaminy B i folian najnowszej generacji w walce o prawidłowy poziom homocysteiny

 • Zawiera składniki o najwyższej aktywności i w odpowiedniej dawce

 • Quatrefolic - aktywny folian gotowy do użycia przez organizm

 • Aktywna forma witaminy B6

 • Witamina B12 w formie ułatwiającej wchłanianie

 • Skuteczny w walce z homocysteiną również u osób z mutacją genu MTHFR

 • Wspomaga serce i układ nerwowy

 • Dodaje energii i redukuje uczucie zmęczenia

 • Małe, łatwe do połknięcia tabletki

 • Odpowiedni dla wegetarian i wegan


Cena za opakowanie Super B-Complex (60 tabletek): 55,90 PLN
PROMOCJA ŚWIĄTECZNA: przy zakupie 5 i więcej opakowań dowolnych produktów, każdy o 20% taniej*

*Zapoznaj się z warunkami promocji świątecznej.
Super B-Complex to zestaw synergistycznie działających 8 witamin B z dodatkiem witaminy C. Forma i dawka zastosowanych w nim składników sprawiają, że charakteryzuje się wysoką biodostępnością i skutecznością. Witaminy B6, B12 i folian, które są kluczowymi substancjami zapewniającymi prawidłowy poziom homocysteiny w organizmie są w tym preparacie w najaktywniejszej formie i w dawce, która zgodnie z badaniami naukowymi jest uznawana za skuteczną.

Obecnie wiadomo, że zbyt wysoki poziom homocysteiny jest czynnikiem ryzyka w chorobach serca i układu kardiowaskularnego (w tym miażdżycy). Ponadto, homocysteina zaburza prawidłowe działanie neurotransmiterów (przekaźników w układzie nerwowym), wpływa niekorzystnie na działanie mózgu i jest odpowiedzialna za wahanie nastrojów.
Więcej o homocysteinie znajdziesz tu

Preparat Super B-Complex wykazuje synergistyczne działanie z naszymi preparatami zawierający ultraczysty skoncentrowany kwas eikozapentaenowy (EPA) i doskonale uzupełnia opracowany przez firmę Igennus program "Uzupełnij i Utrzymaj" ("The Restore and Maintain Protocol") zapewniający prawidłowy poziom kwasu eikozapentaenowego (EPA) w organizmie.
Więcej o programie "Uzupełnij i Utrzymaj" przeczytasz tu


Coraz więcej osób bada poziom homocysteiny w krwi i zażywa preparaty zawierające te witaminy. Jednak suplementacja nie zawsze przynosi zamierzony skutek. Przyczyna tych problemów związana jest z kwasem foliowym. Kwas foliowy musi zostać poddany w naszym organizmie stosownym przemianom, aby mógł zostać wykorzystany. Aktywną formą jest związek o nazwie 5-metyltetrahydrofolian, a w jej tworzeniu z kwasu foliowego bierze dział enzym nazywany w skrócie MTHFR. Okazuje się, że u części osób ma miejsce mutacja genu kodującego enzym MTHFR i nie są one w stanie przetworzyć kwasu foliowego do aktywnej formy folianu. Obecnie ocenia się, że mutacja ta dotyka przynajmniej 10% populacji, a w niektórych regionach jej częstotliwość sięga nawet 20%. W takim przypadku suplementacja kwasem foliowym jest nie tylko nieskuteczna ale także może stwarzać zagrożenie dla naszego zdrowia - niezmetabolizowany kwas foliowy kumuluje się w naszej krwi i staje się toksyczny.

Aktywne formy folianu występują w żywności, szczególnie bogate są w nie zielone warzywa liściaste i warto je spożywać. Aktywną formą folianu popularną obecnie w suplementach jest 5-metyltetrahydrofolian wapnia, który jest starszą generacją tej witaminy. Quatrefolic, który zastosowaliśmy w Super B-Complex to 5-metylhydrofolian glukozaminy. Został on opatentowany przez włoską firmę biotechnologiczną Gnosis i jest bardziej stabilny i biodostępny niż 5-metylhydrofolian wapnia.

Witaminy B i witamina C odgrywają ważną rolę w wielu procesach w naszym organizmie:

 • Witamina B6 wspomaga syntezę cysteiny i wraz folianem i witaminą B12 zapewnia prawidłowy metabolizm homocysteiny
 • Witamina B1 wspomaga serce
 • Witamina B2 i B7 wspomagają utrzymanie w dobrym stanie krwinek czerwonych, a folian oraz witaminy B6 i B12 wspomagają ich tworzenie
 • Witamina B2 i C chronią komórki przed stresem oksydacyjnym
 • Witaminy B i witamina C wspomagają zdrowie psychiczne
 • Witamina B12 wspomaga funkcje neurologiczne
 • Witamina B6 wspomaga funkcje hormonalne
 • Witamina B5 wspomaga syntezę i metabolizm hormonów steroidowych, witaminy D3 i neurotransmiterów
 • Witamina B6, B12, C i folian wspomagają układ odpornościowy
 • Witaminy B i witamina C wspomagają produkcję energii i redukują zmęczenie
 • Witaminy B6, C i folian wspomagają syntezę kolagenuProdukt Super B-Complex polecany jest dla wegetarian i wegan.

.

Opakowanie Super B-Complex zawiera 60 tabletek i jest odpowiednie na 30 dni dla jednej osoby. W celu zapewnienia efektywnego wchłaniania s kładników produkt należy zażywać z jedzeniem. Dorośli - 1 tabletka 2 razy dziennie. Dzieci w wieku od 7 do 16 lat - 1 tabletka dziennie.
Nie zaleca się przekraczania wskazanych dawek bez konsultacji z lekarzem lub terapeutą. W przypadku kobiet w ciąży i matek karmiących zalecana jest konsultacja medyczna. Suplement diety nie może być substytutem zróżnicowanej diety.

W razie pytań na temat dawkowania preparatu Super B-Complex przy stanach chorobowych napisz do nas.


Składniki: witamina C; substancja wypełniająca: guma arabska; substancja żelująca: hydroksypropylometyloceluloza; niacyna (witamina B3); kwas pantotenowy (witamina B5); witamina B6; tiamina (witamina B1); ryboflawina (witamina B2); substancje przeciwzbrylające: kwasy tłuszczowe, dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, glicerol; witamina B12; aktywny folian - Quatrefolic; biotyna (witamina B7).

*Referencyjna Wartość Spożycia
**Aktywny folian Quatrefolic firmy Gnosis

MikTech - Projektowanie stron internetowych, sieci komputerowe, administrator sieci, pozycjonowanie