Vegepa - skoncentrowany EPA z ryb morskich z dodatkiem oleju z wiesiołka


  Zawiera wyłącznie naturalne, wysokiej jakości składniki

  Czyste 70%-owe EPA z oleju z dzikiej sardeli (omega-3) z dodatkiem GLA z organicznego tłoczonego na zimno oleju z wiesiołka dwuletniego (omega-6)

  Witamina E zapewnia antyoksydacyjną ochronę oleju w każdej kapsułce

  Zbalansowany stosunek omega-3 do omega-6

  Substancje odżywcze pomagające utrzymać dobre zdrowie

  Gwarantowana wysoka jakość produktu - certyfikat GMP i certyfikat ALS Food & Pharmaceuticals


O PRODUKCIE

Vegepa to opatentowany produkt, zawierający unikatowe proporcje ultraczystego EPA (kwas eikozapentaenowy) z oleju z ryb morskich i EPO, organiczny olej z wiesiołka dwuletniego. Stanowi silnie skoncentrowane źródło długołańcuchowych kwasów tłuszczowych omega-3 z dodakiem dobroczynnych substancji zawartych w EPO i w unikatowy sposób łączy zalety tych dwóch naturalnych składników.

Proces wytwarzania produktu VegEPA podlega najwyższym standardom. EPA jest ekstrahowany z oleju rybiego w procesie molekularnej destylacji, w skutek czego pozostaje ultraczysty. Zostają wówczas usunięte wszystkie niepotrzebne substancje i nieczystości oraz DHA (kwas dokozaheksaenowy). DHA jest ważnym dla zdrowia kwasem omega-3, jednak dopiero prawidłowy poziom EPA w organizmie pozwala korzystać z dobroczynnego działania DHA.
Ultra-czyste EPA, pozbawione DHA, jest w większym stopniu biodostępne. Badania kliniczne wskazują, że zwiększa to efektywność EPA i otwiera nowe możliwości zastosowań.

Vegepa jest pierwszym preparatem firmy Igennus istniejącym na rynku od 2004 roku. Produkt ten jest nie tylko nieprzerwanie świetnie sprzedającym się suplementem, ale również został użyty w badaniach klinicznych i wspomniany w wielu książkach dotyczących zdrowia oraz był przedmiotem wielu artykułów w prasie na całym świecie.


O SKŁADNIKACH

Kwasy tłuszczowe odgrywają ważną rolę w funkcjonowaniu każdej żywej komórki w organizmie. Są szczególnie istotne przy wielu procesach: polepszają funkcjonowanie systemu krążenia, wzmacniają koncentrację, wpływają na utrzymanie zbalansowanego nastroju i utrzymują w dobrym stanie stawy oraz skórę. Vegepa jest idealnym produktem dla utrzymania na dobrym poziomie energii u osób cierpiących na zespół przewlekłego zmęczenia. Ponadto, Vegepa wspiera funkcje poznawcze, zwłaszcza u dzieci z problemami rozwojowymi.

EPA w produkcie Vegepa pochodzi z oleju rybiego - źródła z największą zawartością długołańcuchowego kwasu omega-3. Ten kwas tłuszczowy stanowi ważny składnik pożywienia, umożliwiając organizmowi produkcję eikozanoidów, substancji, które są konieczne dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Eikozanoidy wspierają zdrowie układu kardiowaskularnego, biorą udział w wyciszaniu stanów zapalnych i są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania systemu odpornościowego.

EPO (Evening primrose oil - olej z wiesiołka dwuletniego) obecny w Vegepa pochodzi z tłoczonych na zimno nasion wiesiołka dwuletniego. Tylko nieprzetworzone i nierafinowane EPO stanowi bogate źródło roślinnych triterpenów - substancji podobnych do hormonów, które pełnią ważną rolę w czynnościach immunologicznych. EPO jest bogatym źródłem kwasu omega-6 - GLA, który pełni ważną rolę w budowaniu błon komórkowych i w rezultacie poprawia efektywność przesyłania sygnałów między komórkami, w tym komórkami nerwowymi.Doktor Sarah Myhill, ekspert z zakresu encefalopatii bólowej i zespołu przewlekłego zmęczenia (ME/CFS), stosuje Vegepę w swojej praktyce od wielu lat i poleca ten produkt jako część opracowanego przez siebie protokołu terapeutycznego u pacjentów z ME/CFS. Protokół ten został opisany w książce autorstwa doktor Myhill pt. "Diagnoza i leczenie zespołu przewlekłego zmęczenia" (ang. "Diagnosis and treatment of chronic fatigue syndrome"). Obecnie firma Igennus opracowała również nowszy preparat - Pharmepa Restore - zawierający EPA w wyższym stężeniu i bardziej biodostępnej formie. U osób z szczególnie wysokim zapotrzebowaniem na EPA zaleca się zastosowanie w pierwszej kolejności produktu Pharmepa Restore.

Zobacz wykład dr Izabeli Dobrowolskiej na temat roli EPA w naszym organizmie

Zapoznaj się z BADANIAMI NAUKOWYMIVegepa dostępna jest również w wersji do żucia jako Vegepa Chewables. Vegepa Chewables ma postać kapsułek do żucia, o smaku pomarańczowym. Zawarte w niej substancje smakowe są wyłącznie naturalnego pochodzenia, pozbawione są sztucznych dodatków, barwników i konserwantów, jak również substancji słodzących.


Produkt Vegepa polecany jest jako suplement diety zarówno przy stanach chorobowych, jak i do codziennej suplementacji. Zaleca się by przyjmować kapsułki Vegepa regularnie. Zarówno Vegepa, jak Vegepa Chewables nadaje się dla dzieci.


Vegepa

Dawkowanie:

 • dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 2-4 kapsułki dziennie
 • dzieci w wieku 4 do 12 lat: 1 kapsułka dziennie.
Nie zaleca się przekraczania wskazanych dawek bez konsultacji z lekarzem lub terapeutą. Vegepa powinna być zażywana z jedzeniem dla zapewnienia optymalnego wchłaniania. W przypadku równoczesnego stosowania środków rozrzedzających krew oraz w przypadku kobiet w ciąży i matek karmiących zalecana jest konsultacja medyczna. Suplement diety nie może być substytutem zróżnicowanej diety.

W razie pytań na temat dawkowania preparatu Vegepa przy stanach chorobowych napisz do nas.


Składniki: kwas eikozapentaenowy (etyl-EPA, omega-3) z oleju z dzikiej sardeli (ryba); emulgatory: żelatyna rybia, glicerol; kwas gammalinolenowy (GLA, omega-6) z oleju z wiesiołka dwuletniego (organiczny, tłoczony na zimno); witamina E (mieszane tokoferole).

*Referencyjna Wartość Spożycia
**brak ustalenia Referencyjnej Wartości Spożycia


Cena za opakowanie Vegepa (60 kapsułek): 61,60 PLN
Vegepa Chewables

Dawkowanie suplementacyjne:

 • dorośli i dzieci powyżej 8 roku życia: 4-6 kapsułek dziennie
 • dzieci w wieku 3 do 8 lat: 2-4 kapsułki dziennie.
Nie zaleca się przekraczania wskazanych dawek bez konsultacji z lekarzem lub terapeutą. Vegepa Chewables powinna być zażywana z jedzeniem dla zapewnienia optymalnego wchłaniania. Kapsułki mogą być zarówno żute, jak i połykane. W przypadku młodszych dzieci kapsułkę można przekłuć i jej zawartość podać w jogurcie lub innym płynnym pożywieniu. Suplement diety nie może być substytutem zróżnicowanej diety.

Składniki: emulgatory: glicerol, żelatyna, ksylitol, karmel E150a, celuloza, skrobia; kwas eikozapentaenowy (etyl-EPA, omega-3) z oleju z dzikiej sardeli (ryba); olej palmowy (ze zrównoważonej produkcji); substancja słodząca: mannitol; kwas gammalinolenowy (GLA, omega-6) z oleju z wiesiołka dwuletniego (organiczny, tłoczony na zimno); naturalny olejek z słodkiej pomarańczy; witamina C; naturalny olejek cytrynowy; witamina E (mieszane tokoferole).

*Referencyjna Wartość Spożycia
**brak ustalenia Referencyjnej Wartości SpożyciaCENA za opakowanie (60 kapsułek) Vegepa Chewables: 47,30 PLN

Teraz Vegepa i inne produkty firmy Igennus dostępne również w wybranych sklepach z żywnością organiczną, aptekach i przychodniach.


MikTech - Projektowanie stron internetowych, sieci komputerowe, administrator sieci, pozycjonowanie