Dlaczego niektóre suplementy firmy Igennus zawierają dodatki do żywności?

Skład produktów firmy Igennus został tak opracowany, by zapewnić jak największą biodostępność zawartych w nich substancji czynnych. Do produkcji są wbierane tylko substancje o najwyższej jakości. Z należytą uwagą dobierane są również substancje dodatkowe - stosowane są tylko takie, które są bezpieczne i absolutnie niezbędne, ponieważ odgrywają zasadniczą rolę w procesie produkcyjnym.


Produkcja tabletek i kapsułek jest procesem złożonym i skomplikowanym. Z reguły wymaga zastosowania substancji dodatkowych, które zapewniają prawidłowy przebieg procesu produkcyjnego. Substancje te są dobierane tak, by nie wpływały na efektywność działania substancji czynnych w produkcie końcowym, ani na jego właściwości odżywcze.
Zgodnie z artykułem 20 Europejskiej Dyrektywy nr 1169/2011, producent nie ma obowiązku podania susbtancji dodatkowych użytych w trakcie produkcji suplementu diety, wymagane są jedynie substancje obecne w produkcie końcowym. My jednak wierzymy w przejrzystość i uczciwość informacji przekazywanej konsumentom. Dlatego w opisie produktu podajemy wszystkie użyte substancje tak, by nasz klient mógł świadomie dokonać wyboru naszego produktu.
Zwracamy uwagę, że nie wszyscy producenci postępują tak samo, jak my. Zdarza się, że w opisie swoich suplementów nie uwzględniają niektórych substancji nieaktywnych, dając klientom fałszywe poczucie lepszej jakości swoich produktów.


Poniżej znajdziecie Państwo wyjaśnienie w jakim celu firma Igennus zastosowała substancje dodatkowe

Substancje przeciwzbrylające i glazurujące zastosowano w celu redukcji fizycznego oporu w trakcie produkcji. Dzięki nim tabletka lub kapsułka może gładko przemieszczać się przez kolejne eteapy procesu produkcyjnego. Stosujemy w tym celu standardowe dodatki, które są powszechnie stosowane w przemyśle produkującym suplementy. Bez nich składniki suplementów w postaci proszku przeklejałyby się do stosowanych w procesie produkcyjnym urządzeń i w efekcie pożądane substancje czynne nie trafiałyby do produktu końcowego.

Substancje wiążące stosowane są w celu związania ze sobą składników produktu. Bez nich nie byłoby mozliwe wyprodukowanie suplementu w formie tabletki. W przypadku niektórych naszych suplementów zastosowalśmy tabletki, a nie kapsułki, w celu zapobieżenia tworzenia grudek przez proszkowe składniki produktu. Tworzenie grudek jest typowym problemem suplementów w postaci kapsułek ponieważ otoczka kapsułki nie chroni w pełni przed wilgocią. W tych przypadkach zastosowanie tabletki poprawia stabilność zawartych w niej składników czynnych. Zastosowanie substancji wiążących zapobiega również kruszeniu się tabletki i tym samym utracie zawartych w niej składników.

Zagęszczacze to substancje pochodzenia roślinnego, błonnik, który oprócz tego, że utrzymuje składniki produktu razem ma zalety odżywcze.

Wypełniacze są w wielu przypadkach niezbędne w celu zwiększenia objetości produktu końcowego. Dotyczy to tych suplementów, w których substancje czynne stosowane są w bardzo niewielkich ilościach (w ilościach śladowych), np. selen, chrom, jod czy folian. Dobieramy substancje wypełniające ostrożnie i niektóre z nich mają nawet działanie prozdrowotne. Przykładem jest inulina z cykorii.

W przypadku niektórych naszych suplementów ważne jest powolne uwalnianie zawartych w nich substancji czynnych. Zwiększa to biodostępność tych substancji i optymalizuje ich wchłanianie. Tego typu kontrola jest możliwa również dzięki odpowiedniej zawartości substancji dodatkowych.


MikTech - Projektowanie stron internetowych, sieci komputerowe, administrator sieci, pozycjonowanie